… z Williamem Whartonem

W Wikipedii możemy znaleźć taką notkę o autorze:

William Wharton to właściwie Albert William du Aime (żył w latach 1925-2008) – amerykański psycholog, malarz i pisarz laureat National Book Award w 1980 r. za pierwszą powieść pt. „Ptasiek”".

Tworzył powieści obyczajowo-psychologiczne, których bohaterem jest zawsze alter ego pisarza. Przekazywał w nich filozofię życiową, w której najważniejsze jest głębokie i świadome przeżywanie swego życia, wykorzystywanie posiadanych przez siebie talentów i możliwości, a także kultywowanie wartości rodzinnych.”

blogjesienny

William wharton 1.jpg

źródło zdjęcia:Wikipedia

Swoją przygodę z powieściami Williama Whartona rozpoczęłam dość dawno, bo jakieś 20 lat temu. Szczyty popularności bił wówczas „Ptasiek” – niekonwencjonalna książka o mężczyźnie, który uciekając od okrucieństw świata pragnął upodobnić się do ptaków. Wszyscy się nim zaczytywali, chwalili i pożyczali dalej. Postanowiłam zatem zakupić własny egzemplarz tej powieści i przyznaję, że „Ptasiek” trafił w mój gust i zaintrygował mnie swoja „innością”. Potem dostałam w prezencie kolejną powieść autora pt. „Spóźnieni kochankowie” – zupełnie inną od poprzedniej, ale interesującą i ważną. Te dwie powieści sprawiły, że przekonałam się do autora i zaczęłam kupować kolejne jego powieści, a resztę doczytałam korzystając z zasobów bibliotecznych. W ten sposób pozostały mi trzy książki do przeczytania, których na razie nie mogłam zdobyć.

Wharton to pisarz bardzo prawdziwy. W każdej kolejnej książce autora odnajdujemy cząstkę jego samego i jakiś fragment jego interesującego życia. Bohaterowie powieści Whartona noszą imiona, jakimi sam był nazywany: Will, Al, Bert. Jeśli oczekujecie od powieści czegoś więcej,  niż tylko niezbyt wyszukanej fabuły i wartkiej akcji to polecam powieści Williama Whartona, w których doszukać się można głębszego sensu i wymowy, a także wynieść coś dla siebie .

A oto powieści autora po które warto sięgnąć:

Kliknij na okładkę a przeniesiesz się na stronę konkretnego wpisu :)

PRZECZYTANE I ZRECENZOWANE POWIEŚCI:

Okładka książki Ptasiek

PTASIEK”

Spóźnieni kochankowie / Wharton, William - 1994 Edytor-Akapit

„SPÓŹNIENI KOCHANKOWIE”

Okładka książki Tato

„TATO”

Okładka książki Wieści

WIEŚCI”

Okładka książki Werniks

„WERNIKS”

 

 

 

 

 

Okładka książki Stado

„STADO”

Okładka książki Franky Furbo

„FRANKY FURBO”

 

 

 

 

 

CZEKAJĄ NA SWOJĄ KOLEJ:

Okładka książki Niedobre miejsce

„NIEDOBRE MIEJSCE”

Okładka książki Nie ustawaj w biegu

„NIE USTAWAJ W BIEGU”

Okładka książki Rubio

RUBIO”

Okładka książki William Wharton

„WILLIAM WHARTON”

 

 

 

 

blogjes

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

… czyli moje przemyślenia o książkach i książeczkach, które przeczytałam lub kiedyś przeczytam.


  • RSS