Na Wyspie Afrodyty

Cypr  nazywany bywa właśnie wyspą Afrodyty – greckiej bogini Cyprpiękna, miłości i pożądania. To tutaj niedaleko Pafos – starożytnej stolicy wyspy znajduje się Petra tou Romiou, czyli Skała Afrodyty – miejsce, gdzie bogini narodzona z piany morskiej dopłynęła w muszli i zeszła na ląd. Z miejscem tym wiąże się też pewna legenda, która mówi, że trzeba opłynąć Skałę Afrodyty przy blasku księżyca aby zapewnić sobie szczęście z ukochaną osobą.

3279928.jpg

Kultywowana na wyspie pamięć Afrodyty przyciąga turystów niczym magnes. Urlopowicze przyjeżdżają tu po słońce i relaks na piaszczystych plażach w otoczeniu błękitnych wód Morza Śródziemnego. Inną formą wypoczynku może być aktywne spędzanie czasu na szlakach ukazujących piękno i historię wyspy, gdzie pobrzmiewają echa wielu epok. Cypr nastawiony jest na potrzeby każdego gościa.

Południe wyspy  kojarzone jest z Grecją – grecki język, tradycje, religia chrześcijańska, a północ – to tzw. Cypr Turecki z islamem i wschodnią kulturą. Te dwa narody współistnieją tu ze sobą i są po prostu Cypryjczykami, chociaż jak widać w historii nie zawsze było tu tak sielsko.

linianieb

Cypr

Na tę malowniczą wyspę wybrać się możemy wraz z bohaterami powieści:blogsłońce

Kliknij na okładkę a przeniesiesz się na stronę konkretnego wpisu 8-)

ANDREA BUSFIELD

Wojna Afrodyty - Andrea Busfield

„WOJNA AFRODYTY”

 

 

 

 

liniaturkusKATARZYNA MICHALAK

Okładka książki Mistrz

„MISTRZ”

 

 

 

 

liniaturkusTADEUSZ BIEDZKI

Okładka książki Ostatnie srebrniki

„OSTATNIE SREBRNIKI”

 

 

 

 

liniaturkus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

… czyli moje przemyślenia o książkach i książeczkach, które przeczytałam lub kiedyś przeczytam.


  • RSS