„Trzy i pół sekundy” – Amanda Prowse

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 19.07.2017

Okładka książki Trzy i pół sekundy

Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Tytuł oryginału: Three-and-a-Half Heartbeats
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 9 czerwiec 2017
ISBN: 978-83-65740-61-8
Liczba stron: 312
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
liniasłonecznikiTrzy i pół sekundy to czas, w którym na świecie na skutek powikłań określanych mianem SEPSY umiera jeden człowiek. Taki też tytuł dała swojej powieści angielska pisarka Amanda Prowse mając nadzieję, że zaintryguje on czytelników i skłoni do sięgnięcia po jej niezwykłą książkę.
aniołek4Historia trzyletniej Chloe, która idzie do szpitala na rutynowy zabieg wycięcia migdałków została opisana ku przestrodze, z nadzieją, że właśnie dzięki tej opowieści ludzie zaczną rozpoznawać tę śmiertelną chorobę i odpowiednio wcześnie alarmować lekarzy. Bo trzeba Wam wiedzieć, że prawidłowa reakcja i rozpoznanie podczas pierwszej godziny od pojawienia się objawów zdecydowanie zwiększa szansę przeżycia pacjenta. Sepsa to jedna z tych podstępnych chorób, w których liczy się przede wszystkim czas i odpowiednio szybkie podjęcie leczenia.
aniołek4Autorka pokazuje szczęśliwą, kochającą się rodzinę, która w ciągu zaledwie kilku minut rozpada się na drobniutkie kawałki. Tragedia jaka spotyka Grace i Toma – rodziców małej Chloe doprowadza do skrajnego załamania, graniczy z szaleństwem, niszczy ich związek, wznieca nienawiść, wzbudza poczucie winy i kieruje najbliższe sobie osoby na skraj przepaści. Nie jest łatwo wyjść z takiego stanu, a jeszcze trudniej po czymś takim zaufać sobie na nowo.
aniołek4Zobaczcie, czy bohaterom uda się rozpocząć życie na nowo… Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć na temat sepsy… Jakie objawy powinny Was niepokoić… Zapoznajcie się z druzgocącymi statystykami… Przeczytajcie, kto lub co odpowiada za śmierć małej trzyletniej dziewczynki…
aniołek4Moim zdaniem książka Amandy Prowse już spełniła i nadal będzie spełniać swoje zadanie. Ja także zaliczam się do grona osób, które zaintrygowane tytułem sięgnęły po „Trzy i pół sekundy”. Lektura tej powieści była dla mnie z jednej strony ważną nauką na przyszłość, z drugiej głęboko poruszającym świadectwem bólu po stracie ukochanego dziecka. Cieszę się, że są autorzy, którzy wykorzystują swój talent pisarski spełniając tego rodzaju szlachetne misje. Takie powieści są ponadczasowe i zawsze warto sięgać po nie samemu oraz polecać je następnym czytelnikom. Dlatego postarajcie się o egzemplarz powieści „Trzy i pół sekundy”, poświęćcie lekturze dwa, może trzy wieczory i polecajcie tę historię rodzinie i znajomym. I obyście nigdy nie musieli wykorzystywać zdobytej wiedzy w swoim otoczeniu.
aniołek4Na zakończenie recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za przesłanie mi na moją osobistą prośbę egzemplarza powieści do recenzji.
INNE WYDANIA:
25756989

liniasłonecznikiKsiążka bierze udział w wyzwaniach:

Czytamy powieści obyczajowe; WyPożyczone; Przeczytam tyle ile mam wzrostu; Wyzwanie CZYTAMY NOWOŚCI; Wyzwanie czytelnicze 2017; Wielkobukowe wyzwanie 2017 – podróże; Gra w kolory; Cztery Pory Roku;
liniasłoneczniki

4 myśli nt. „„Trzy i pół sekundy” – Amanda Prowse”

  1. Książka bardzo ważna.
    Sama nie znam pierwszych symptomów sepsy, ale przeraża mnie ta choroba strasznie, dobrze więc wiedzieć co powinno niepokoić i jak szybko reagować.
    Śmierć dziecka dla rodziców jest niewyobrażalnym ciosem zawsze, bez względu na wiek dzieci i okoliczności śmierci. Książka musi być przerażającym świadectwem bólu i rozpaczy.

    P.S. Książkę zaliczam do „Czterech pór roku”, ale nie do „Gry w kolory” – żółty jest tu tylko delikatnie zaakcentowany na brzegach okładki.

    1. Cała okładka jest w żółtym odcieniu, więc moim zdaniem zdecydowanie nadaje się do wyzwania „gra w kolory”.

  2. Monika, ja książki nie widziałam na żywo, ale skoro jesteś przekonana, że to żółty to zaliczam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>