„Dla Ciebie wszystko” – Katarzyna Michalak

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 25.05.2017

Okładka książki Dla Ciebie wszystko

Seria/cykl wydawniczy: Owocowa Seria / Jabłoniowa Trylogia 3
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 28 sierpnia 2014
ISBN: 978-83-08-05399-7
Liczba stron: 304
Okładka: Miękka
linialiliaTak dawno nie sięgałam już po książki Pani Katarzyny Michalak, że z przyjemnością oddałam się lekturze „Dla Ciebie wszystko”, powieści, która zaliczona została do trylogii Jabłoniowej.
liniakwiatyPoznajemy tu dalsze losy Ani Kraski, która jako jedenastoletnia dziewczynka trafiła do Koniecdrogi, do domu swojego dziadka Edwarda. Teraz po latach Ania wraca w Bory Tucholskie z dyplomem lekarza w ręku. Dziewczyna ma zamiar podjąć pracę na oddziale neurochirurgii w Gdańskim szpitalu, ale zanim to nastąpi chce odwiedzić dziadka i ciocię Marię. Później czeka dziewczynę jeszcze wyjazd za ocean gdzie w Minnesocie będzie mogła praktykować u boku znanego neurochirurga dr. Andermana.
liniakwiatyNiestety los ma co do Ani nieco inne plany, a jego przewrotność bywa naprawdę zaskakująca… Przypadkowe spotkanie z Danielem van der Welt – mężczyzną, którego poznaliśmy przy okazji lektury „Wiśniowego Dworku”, opieka nad czteroletnim Piotrusiem, którego w gdańskim szpitalu pozostawiła matka, piętrzące się kłopoty rodzinne i balansowanie na granicy prawa zapewniają czytelnikom naprawdę sporo emocji.
liniakwiatyZawsze gdy sięgam po książki Pani Katarzyny Michalak wiem, że bez względu na to jak potoczy się akcja, łza na pewno zakręci mi się pod powieką. I choć powieści autorki są w gruncie rzeczy do siebie podobne, schematyczne i zazwyczaj otrzymuję to, czego się spodziewam, to opowiedziane historie zawsze oddziaływają na moje emocje. Tak jest i teraz… Ciekawe wydarzenia, w których uczestniczą bohaterowie dwóch poprzednich powieści cyklu to naprawdę trafiony pomysł. W powieści bardzo dużo się dzieje, a dosyć wartka akcja nie pozwala się nudzić. Szkoda tylko, że udało mi się przewidzieć kolejne zdarzenia, bo uwielbiam niespodzianki, zwroty akcji i element zaskoczenia, które dodają historii prawdziwego smaku.
liniakwiatyJeśli macie ochotę na ciepłą, wzruszającą i niewymagającą historię, to Trylogia Jabłoniowa będzie dobrym wyborem.

INNE WYDANIA:
Okładka książki Dla Ciebie wszystko

linialiliaCzytamy powieści obyczajowe; WyPożyczone; Przeczytam tyle ile mam wzrostu; Wielkobukowe wyzwanie 2017 – podróże; Wyzwanie czytelnicze 2017; Wyzwanie biblioteczne wariant I; Pod hasłem; Gra w kolory; Cztery pory roku;

linialiliaOWOCOWA SERIA ZAWIERA:

TRYLOGIA JABŁONIOWA:

Rok w Poziomce - Katarzyna Michalak

„ROK W POZIOMCE”

Lato w Jagódce - Katarzyna Michalak

„LATO W JAGÓDCE”

Powrót do Poziomki - Katarzyna Michalak

„POWRÓT DO POZIOMKI”

Wiśniowy Dworek - Katarzyna Michalak

„WIŚNIOWY DWOREK”

W imię miłości - Katarzyna Michalak

„W IMIĘ MIŁOŚCI”

Okładka książki Dla Ciebie wszystko

„DLA CIEBIE WSZYSTKO”

Okładka książki Spełnienia marzeń!

„SPEŁNIENIA MARZEŃ”

 

2 myśli nt. „„Dla Ciebie wszystko” – Katarzyna Michalak”

  1. Ja się ostatnio zraziłam do autorki po serii Kwiatowej, za to Sklepik z niespodzianką wspominam bardzo dobrze.

    Tutaj treść zachęca mnie do czytania, a jednocześnie boję się kolejnego rozczarowania.

    1. Ja też miałam mieszane uczucia po trylogii Kwiatowej, ale tak dawno nie sięgałam już po powieści Pani Katarzyny, że się skusiłam. Nie żałuję, choć muszę przyznać, że zmieniłam nieco nastawienie, oczekiwania i nabrałam więcej dystansu do tych historii. Pomogło. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>