„Droga Karolino…” – Kristy Woodson Harvey

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 18.04.2017

Recenzja książki „Droga Karolino…”.

Tłumaczenie: Małgorzata Ślęzak, Agata Duplaga
Tytuł oryginału: Dear Carolina…
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 10 październik 2016
ISBN: 978-83-63579-81-4
Liczba stron: 384
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
rybki„Droga Karolino…” to sympatyczna opowieść o walce z przeciwnościami losu, trudnych wyborach, wątpliwościach i wielowymiarowej miłości, bez której życie nie ma sensu. Kristy Woodson Harvey podarowała czytelnikom ciekawą historię dwóch kobiet, które zwracając się w formie listów do swojej córeczki Karoliny, opowiadają o kulisach niełatwego życia, przyczynach i skutkach życiowych decyzji, wątpliwościach, strachu i bólu, zapewniając jednocześnie o bezgranicznej matczynej miłości do niej – ukochanego dziecka.
blogsłońceJodi po śmierci ojca wychowywała się z matką – alkoholiczką, która przez całe życie nie szczędziła jej bólu i rozczarowań. W wieku dziewiętnastu lat uzależniona dziewczyna znajdowała się na krawędzi. Zajście w ciążę z nieodpowiednim mężczyzną dodatkowo komplikowało jej trudną egzystencję. Próby wytrwania w trzeźwości wymagały mnóstwa wytrwałości i pracy nad samą sobą, ale urodzenie dziecka stało się dla Jodi szansą na wyjście z zaklętego kręgu nałogu i zmianę swojego beznadziejnego położenia. Na szczęście dziewczyna mogła liczyć na pomoc dalszej rodziny – Grahama i Khaki Jacobsów, którzy wspomagali ją w podjętej decyzji.
blogsłońceKhaki to trzydziestolatka po przejściach. Przed kilkoma laty przeżyła życiową tragedię, kiedy zmarł jej ukochany mąż, a ona została sama nosząc pod sercem ich dziecko. Dopiero ślub z Grahamem, który okazał się idealnym ojcem dla jej synka Alexa, pozwolił jej uwierzyć, że po tragedii można rozpocząć życie na nowo. Teraz, kiedy oboje z mężem od kilku lat starają się o drugie dziecko, diagnoza lekarska jest bezlitosna. Pomoc Jodi jest dla Khaki pewnego rodzaju spełnieniem własnych pragnień o posiadaniu potomstwa.
blogsłońceKiedy na świat przychodzi Karolina Jodi i Khaki zakochują się w niej bez pamięci. Niestety sama miłość, choćby największa, nie zapewni dziecku odpowiednich warunków do życia i dorastania. Rozsądna i świadoma decyzja Jodi, aby podarować córeczce lepsze życie uczyniła Khaki i Grahama szczęśliwymi rodzicami malutkiej Karoliny.
blogsłońce„…nieważne, jak bardzo Cię kocham, jedyne co mogłam zrobić, to podarować, Ci życie, którego sama nie miałam i którego sama nie mogłam dla Ciebie stworzyć. Gdy siedziałam na piasku, morska piana zbierała się na brzegu, a ja rozmyślałam o tym, jak to możliwe, że kocham Cię tak bardzo, a jednak mam siłę by Cię oddać.”
blogsłońcePowieść Kristy Woodson Harvey pełna jest wątpliwości, obiekcji i wahania w sprawie słuszności podjętych decyzji. A mimo to daje nadzieję na lepszą przyszłość, pozwala uwierzyć w miłość i szczęście rodzinne, które może stać się udziałem każdego człowieka bez względu na pozycję, pieniądze, czy trudną przeszłość. To opowieść o dwóch niezwykle silnych i odpowiedzialnych kobietach, które odważyły się stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Ta historia jest też prawdziwą zachętą do spełniania własnych marzeń, nawet tych, które wydają nam się zupełnie nieosiągalne i niemożliwe.
blogsłońceBardzo spodobała mi się forma tej powieści. Listy pisane przez obie matki nie są zwykłą korespondencją. To niesamowicie ciepłe i wzruszające opowieści o przeszłości i teraźniejszości pełne własnych przemyśleń, odczuć i wrażeń. Są to bardzo osobiste zwierzenia, czasem trudne i bolesne, niekiedy wzruszające i piękne, ale zawsze przepełnione ogromną miłością do Karoliny, która miała szczęście mieć dwie nadzwyczajne matki.
Aż trudno mi uwierzyć, że „Droga Karolino…” to debiut autorski Pani Woodson Harvey. Jest to dobrze napisana i ciekawie skonstruowana, dojrzała opowieść, której warto poświęcić swój czas i uwagę. Czyta się ją z niesłabnącym zainteresowaniem. Jeśli tylko nadarzy się taka możliwość sięgnijcie po tę interesującą propozycję wydawniczą.
Polecam serdecznie.
INNE WYDANIA:
23281853 26459523 27132342

rybki

Czytamy powieści obyczajowe; WyPożyczone; Przeczytam tyle ile mam wzrostu; Wyzwanie CZYTAMY NOWOŚCI; Wielkobukowe wyzwanie 2017 – podróże; ABC czytania 2017; Wyzwanie czytelnicze 2017; Wyzwanie biblioteczne wariant I;
rybki

Jedna myśl nt. „„Droga Karolino…” – Kristy Woodson Harvey”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>