„Anioł do wynajęcia” – Magdalena Kordel

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 14.01.2016

Okładka książki Anioł do wynajęcia

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 31 październik 2016
ISBN: 978-83-240-4343-9
Liczba stron: 440
Okładka: Miękka
linianiebieskaPrzepiękna magiczna opowieść o szlachetnych ludziach, którzy są gotowi uchylić drzwi swojego serca i wyciągnąć pomocną dłoń do potrzebującego. Utrzymana w świątecznym nastroju pomaga uwierzyć w dobro i w ANIOŁA, który gdzieś tam czuwa nad każdym z nas i pojawia się w trudnych chwilach.
śnieg gwiazdka18-letnia Michalina niespodziewanie znalazła się na życiowym zakręcie. Po śmierci ukochanej babci dziewczyna znalazła się w trudnej sytuacji. Zwątpiła w sens wszystkiego i nie widzi dla siebie żadnych perspektyw. Tuła się po Warszawie nie mając gdzie spać, ani co jeść. Przypadkiem trafia pod okna świątecznie udekorowanej kwiaciarni, aby choć trochę ogrzać się przy wystawionym na dworze piecyku. Zaintrygowana Gabrysia – właścicielka sklepiku nie pozwala jej odejść częstując gorącą herbatą, a potem wciskając w dłonie swoją ciepłą puchową kurtkę. Ten jeden, konkretny, grudniowy wieczór odmieni na zawsze życie Michaliny i stanie się początkiem wielu interesujących zdarzeń. Dzięki temu nasza bohaterka pozna inne osoby dobrego serca, których, jak się okazuje, wcale nie brakuje. Osiemdziesięcioletnia Petronela – zasadnicza i nieznosząca sprzeciwu samotna kobieta starej daty zyskała przyjaciółkę i towarzyszkę codzienności. Konstanty – przystojny, młody adwokat o empatycznej naturze miał się o kogo zatroszczyć, a Michalina uwierzyła, że obcy ludzie mogą stać się prawdziwą rodziną.
śnieg gwiazdkaWszyscy oni to sympatyczni, ciepli i serdeczni ludzie, których nie da się nie lubić. Nawet specyficzny w swoim zachowaniu klient kwiaciarni – Pan Kochanieńki wzbudza sympatię i życzliwość. Czego nie da się powiedzieć o jędzowatej Wandeczce – prawdziwej zołzie, która zatruła życie Michaliny żeniąc się z jej ojcem. Tę kobietę ma się ochotę utopić, udusić lub w inny sposób unieszkodliwić.
śnieg gwiazdkaObok pozytywnych emocji mamy i te negatywne, obok przysłowiowej sielanki mamy ludzkie dramaty, obok postaci pozytywnych jest prawdziwy czarny charakter, a obok tętniącej życiem, ciągle pędzącej Warszawy, w której każdy jest anonimowy mamy urokliwe małe Malownicze, gdzie czas biegnie wolniej i wszyscy się znają.
śnieg gwiazdkaNawet nie macie pojęcia jak się ucieszyłam, gdy na Wigilię bohaterowie trafili do Malowniczego. Tak, tak, do tego niesamowitego miejsca, gdzie radość i życzliwość potrafią skruszyć najtwardsze serca. Do miasteczka, które ma swojego własnego anioła, do miejsca, gdzie dzieją się prawdziwe cuda.
śnieg gwiazdkaPo tego rodzaju optymistycznych opowieściach z klimatem, nasyconych miłością do bliźniego, serdecznością i bezinteresownością człowiek nabiera wiary w ludzi, w dobro i co najważniejsze… sam chce się dzielić, woli dawać niż brać – a to w dzisiejszych czasach niestety coraz rzadziej spotykana cecha.
śnieg gwiazdkaUwielbiam powieści Pani Magdaleny. Dla mnie są one jedyne i niepowtarzalne – dojrzałe, mądre i wzruszające, a do tego niosą w sobie taki ogromny ładunek pozytywnej energii, że chce się je czytać bez końca. Żałuję tylko, że nie sięgnęłam po „Anioła…” przed świętami, bo wówczas zapewne wypróbowałabym któryś z kilku przepisów, jakimi autorka podzieliła się z czytelnikami na końcu książki.
śnieg gwiazdkaWszystkich którzy jeszcze nie zdążyli, albo nie mięli okazji sięgnąć po „Anioła do wynajęcia” bardzo serdecznie zachęcam do lektury. Polecam też pozostałe powieści autorki, które dostarczą miłych i niezapomnianych wrażeń.
linianiebieskaKsiążka bierze udział w wyzwaniach:

Czytamy powieści obyczajowe; WyPożyczone; ABC czytania 2017; Zaczytajmy się; Przeczytam tyle ile mam wzrostu; Łów słów; Wyzwanie biblioteczne wariant I; Wielkobukowe wyzwanie 2017 – podróże; Gra w kolory; Cztery pory roku;
linianiebieska

5 myśli nt. „„Anioł do wynajęcia” – Magdalena Kordel”

  1. O tak, cudna książka!
    Zresztą tak jak piszesz wszystkie książki autorki niosą za sobą ładunek pozytywnej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>