„Marzenia szyte na miarę” – Karolina Wilczyńska

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 05.07..2016

Okładka książki Marzenia szyte na miarę

Seria/cykl wydawniczy: Stacja Jagodno 2
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data wydania: 21 październik 2015
ISBN: 978-83-7976-291-0
Liczba stron: 340
Okładka: Miękka
niezapominajkiZauroczona Jagodnem, Borową i atmosferą małego białego domku na końcu wsi, gdzie spotykają się przemiłe, ciepłe i życzliwe osoby wprost nie mogłam się doczekać ponownych odwiedzin u Róży, Tamary, Marysi i pozostałych bohaterów KWIATKI BIAŁEpowieści Karoliny Wilczyńskiej.

Muszę przyznać, że drugi pobyt w okolicach Kielc okazał się równie miły, interesujący i udany. „Marzenia szyte na miarę” zaintrygowały mnie i zaciekawiły do tego stopnia, że nawet się nie spostrzegłam, a już znalazłam się na ostatniej stronie.

Róża Marcisz nadal gospodarzy w swoim uroczym domku. Musi na siebie bardziej uważać po przebytej chorobie, ale samotność jak na razie jej nie grozi. Częstymi gośćmi w Borowej jest Tamara, która stara się ulżyć staruszce w codziennych obowiązkach oraz Marysia, którą intryguje położony pośród lasu pobliski dwór. Pojawiają się też inni sąsiedzi i znajomi, bo jak wiemy domek Róży ma w sobie magiczną moc przyciągania ludzi w potrzebie. Życie w Borowej biegnie swoim własnym torem, ale przeszłość nadal nie pozwala o sobie zapomnieć, o czym najlepiej może się przekonać Ewa Dobrosz – matka Tamary. Kobieta w końcu decyduje się na szczerość i opowiada zainteresowanym o swojej prawdziwej przeszłości.

Karolina Wilczyńska stworzyła przepiękną powieść o relacjach chabrymiędzypokoleniowych, stosunkach międzyludzkich, rodzinnych sekretach i wartościach, które warto pielęgnować. „Marzenia szyte na miarę” zachęcają do życia w zgodzie z samą sobą, do rozrachunku z przeszłością, od której nie da się uciec, ale można ją oswoić. Powieść zachęca do uwierzenia we własne siły i możliwości.
Mały domek w Borowej to skuteczne antidotum na smutki i bolączki codzienności. Ziołowa herbata i konfitura z fiołków sprawiają, że kłopoty bledną, a my możemy spojrzeć na świat przyjaźnie i z nadzieją.

Lektura obu części „Stacji Jagodno” to ogromna dawka ogródwakacyjnego relaksu, jakiego nie znajdziecie w żadnym morskim, czy górskim kurorcie. Sięgnijcie po te powieści, a sami się przekonacie.

Polecam.
CYKL „STACJA JAGODNO” OBEJMUJE POWIEŚCI:

Okładka książki Zaplątana miłość

„ZAPLĄTANA MIŁOŚĆ”

Okładka książki Marzenia szyte na miarę

„MARZENIA SZYTE NA MIARĘ”

Po nitce do szczęścia

„PO NITCE DO SZCZĘŚCIA”

Serce z bibuły

„SERCE Z BIBUŁY”

linianiebKsiążka bierze udział w moich wyzwaniach na 2016 rok:

http://2.bp.blogspot.com/-UcMXZD_qh2k/VmCeyL8akSI/AAAAAAAAHe4/myLerhtECiU/s400/STARA%2BKSI%25C4%2598GA%2B2016.png

linianieb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>