„Zaplątana miłość” – Karolina Wilczyńska

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 25.06.2016

Okładka książki Zaplątana miłość

Seria/cykl wydawniczy: Stacja Jagodno 1
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data wydania: 20 maj 2015
ISBN: 978-83-7976-231-6
Liczba stron: 344
Okładka: Miękka
słonecznikiPierwsza część cyklu „Stacja Jagodno” Karoliny Wilczyńskiej zapowiada niezwykle pozytywną, ciepłą i wzruszającą historię kobiet, które łączą więzy krwi, a dzieli różnica pokoleń. „Zaplątana miłość” wprowadza czytelnika w historię kwiatuszek pomczterdziestoletniej Tamary samotnie wychowującej dorastającą córkę Marysię. Kobieta zdana w zasadzie wyłącznie na własne siły i możliwości nie może poświęcić córce tyle czasu, ile by chciała. Marysia, jak dotąd ambitna wzorowa uczennica, zaczyna przechodzić bunt związany z dojrzewaniem. Jej priorytety gwałtownie się zmieniają i przestają się pokrywać z tym, co chce dla niej matka. Gdzieś z boku jest jeszcze Ewa – babcia nastolatki, emerytowana lekarka, kobieta z niezłomnymi zasadami, żyjąca w swoim, prawie hermetycznym świecie. Kontakt Tamary z matką jest chłodny, oficjalny, choć trzeba przyznać, że w razie nagłej konieczności Ewa służy córce pomocą.

Wykonując swoją pracę zawodową Tamara trafia do Jagodna, gdzie organizuje kampanię wyborczą na stanowisko wójta. Zupełnie niespodziewanie jej ścieżki przecinają się z samotnym życiem pewnej staruszki – Róży Marcisz, która mieszka nieopodal, we wsi Borowa. Serdeczność, ciepło i życiowa mądrość osiemdziesięciolatki przyciągają Tamarę do małego, białego domku na skraju wsi niczym magnes.

Co naprawdę łączy Różę z pozostałymi bohaterkami? Jak ułożą się relacje między Marysią i jej mamą? Jakie niespodzianki szykuje dla bohaterek los?

Powieść Karoliny Wilczyńskiej wprowadziła mnie w magicznyptaszki świat Jagodna. I choć życie bohaterek nie jest wolne od problemów i trosk, to z całą pewnością lektura tej książki optymistycznie nastraja do życia i pozwala wierzyć, że sposobem na pokonanie wszelkich trudności dnia codziennego jest „ochota i cierpliwość”. Autorka udowodniła, że zwykłe życie przeciętnego człowieka może być ciekawe, intrygujące i niepowtarzalne. Wykreowani bohaterowie są bardzo charakterystyczni. Każdy ma swoje własne, wyróżniające go cechy i sposób bycia. Realizm postaci przekłada się na autentyzm wydarzeń, dzięki czemu historia staje się niezwykle prawdziwa. Książkę dosłownie pochłonęłam w trzy godziny nie zważając na to, co się wokół mnie dzieje. Zakończenie zaskakuje, ale jednocześnie utwierdza w przekonaniu, że ciąg dalszy tej historii jeszcze nie raz nas zaskoczy.słoneczniki1

„Zaplątana miłość” to idealna książka na urlop, wakacje, czy wolny wieczór. Jej lektura nie zabierze dużo czasu, a napełni wrażeniami na długo.

Polecam serdecznie.
CYKL „STACJA JAGODNO” OBEJMUJE POWIEŚCI:

Okładka książki Zaplątana miłość

„ZAPLĄTANA MIŁOŚĆ”

Marzenia szyte na miarę

„MARZENIA SZYTE NA MIARĘ”

Po nitce do szczęścia

„PO NITCE DO SZCZĘŚCIA”

Serce z bibuły

„SERCE Z BIBUŁY”

liniasłonecznikiKsiążka bierze udział w moich wyzwaniach na 2016 rok:

http://2.bp.blogspot.com/-UcMXZD_qh2k/VmCeyL8akSI/AAAAAAAAHe4/myLerhtECiU/s400/STARA%2BKSI%25C4%2598GA%2B2016.png

liniasłoneczniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>