„Rodzinne sekrety” – Krystyna Mirek

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 12.04.2016

Okładka książki Rodzinne sekrety

Seria/cykl wydawniczy: Jabłoniowy sad 2
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 13 styczeń 2016
ISBN: 978-83-8075-073-9
Liczba stron: 400
Okładka: Miękka
linia15Druga część cyklu „Jabłoniowy sad” jest dowodem na to, że rodzina Zagórskich, w której dotąd trwała prawdziwa sielanka, ma swoje kłopoty i tajemnice. Nie brak też zaskakujących wydarzeń, w których uczestniczą dobrze znani nam już bohaterowie. Do głosu dochodzą skutki decyzji podjętych w przeszłości, z którymi należy się zmierzyć, a pewne odkładane na bok, zadawnione sprawy należy wreszcie ostatecznie załatwić. Niektóre rozwiązania podpowiadają się same przy udziale bieżących problemów codziennego życia w podkrakowskim małym miasteczku, ale innym trzeba gałązka różanapoświęcić więcej czasu i uwagi. Zagórscy to niesamowita rodzina, którą określiłabym jako „silna grupa pod wezwaniem”. Są zawsze gotowi do działania, razem stawiają czoła problemom, w imię wyższej konieczności potrafią na bok odłożyć osobiste antypatie i szukać rozwiązań bez względu na wszystko. Rodzice deklarują nie ingerować w życie swoich dorosłych córek, ich wybory i posunięcia, ale szczęście swoich dzieci traktują jako priorytet najwyższej wagi, więc czasem próbują wtrącić swoje „trzy grosze” dla dobra sprawy. Wynikają z tego różne nieprzewidziane sytuacje.

„Rodzinne sekrety” dostarczają wielu wzruszeń, nastrojowy, niemal sielankowy klimat da się odczuć pomimo trosk i zmartwień. Optymizm bijący z każdej strony może zarazić czytelnika i spowodować, że spojrzy on na życie w zupełnie inny sposób. Jestem ogromnie ciekawa trzeciej części tej interesującej historii i już chciałabym się dowiedzieć czyje marzenia uda się spełnić, a na co jeszcze Zagórscy będą musieli poczekać.

Drogie czytelniczki! Sięgnijcie koniecznie po całą trylogię Pani koszKrystyny Mirek jeśli tylko znajdziecie kilka wolnych wieczorów. Nie będziecie żałować!

Polecam serdecznie.
CYKL „JABŁONIOWY SAD” ZAWIERA:
Okładka książki Szczęśliwy dom Okładka książki Rodzinne sekrety

linie (44)Książka bierze udział w moich wyzwaniach na 2016 rok:

CZTERY PORY ROKU A B C CZYTANIA WYZWANIE BIBLIOTECZNE 2016
http://2.bp.blogspot.com/-UcMXZD_qh2k/VmCeyL8akSI/AAAAAAAAHe4/myLerhtECiU/s400/STARA%2BKSI%25C4%2598GA%2B2016.png CZYTAMY OD A DO Z

linie (44)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>