„Magiczne miejsce” – Agnieszka Krawczyk

NA PÓŁCE „PRZECZYTANE” – 30.11.2015

Okładka książki Magiczne miejsce

Seria/cykl wydawniczy: Magiczne Miejsce 1
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 02 lipca 2015
ISBN: 978-83-8075-013-5
Liczba stron: 496
Okładka: Miękka
liniaróżeLekturę tego cyklu powieściowego rozpoczęłam trochę na opak. Kiedy zobaczyłam w księgarni „Dolinę mgieł i róż” po prostu nie mogłam przejść obojętnie obok tak pięknie wydanej książki. Romantyczna okładka w pastelowych kolorach urzekła mnie bez reszty podobnie jak i sama historia serce6opowiedziana przez Agnieszkę Krawczyk. Już ostrzyłam sobie pazurki na ciąg dalszy, gdy dowiedziałam się, zupełnie przypadkiem, że właśnie przeczytałam drugą część opowieści o magicznej i urokliwej Idzie położonej gdzieś na głębokiej prowincji w południowo – wschodniej Polsce. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak tylko nadrobić zaległości i możliwie szybko sięgnąć po pierwszy tom cyklu.
Powrót do Idy, jej magii, atmosfery i oryginalnych bohaterów sprawił, że „Magiczne miejsce” oczarowało mnie i pochłonęło bez reszty. Z prawdziwą przyjemnością czytałam o planach remontowych Witolda Mossakowskiego i jego przyszłej wizji pałacu, który ostatecznie otrzymał wdzięczną nazwą „Pod Graalem i Różą”. Kibicowałam zaradnej i przedsiębiorczej pani burmistrz Mili Bielak w jej przedsięwzięciach, pozyskiwaniu kapitału na inwestycje we wsi oraz w rozwijającej się znajomości z Witoldem. Upajałam się zapachem perfum, które serce5pani Tekla Tyczyńska wytrwale produkowała w swoim domku myśliwskim i zastanawiałam się co też porabiają miejscowe duchy, które w momentach ważnych wydarzeń i zmian ukazywały się wybranym mieszkańcom wsi nad pałacową łąką.
Pani Agnieszka Krawczyk potrafi snuć niesamowite historie z pogranicza baśni i magii. Jej bohaterowie to oryginalne osobowości, które mają swoje pasje i słabości. Liczne odniesienia do literatury klasycznej (i nie tylko) wprost zachęcają, aby sięgnąć po tę czy inną książkę. Barwny styl, sugestywny język pozwala po prostu utonąć w lekturze i serceezamieszkać pośród bohaterów w niewielkiej wiosce prawie na końcu świata. Proponuję zatem zrobić sobie takie jesienno-zimowe wakacje i odwiedzić magiczne miejsce zwane Idą. Lektura nie jest wymagająca, pozwoli się zrelaksować i dostarczy miłych wrażeń.
Polecam.
INNE WYDANIA:
Okładka książki Magiczne miejsce

CYKL: „MAGICZNE MIEJSCE”:

Okładka książki Magiczne miejsce

„MAGICZNE MIEJSCE”

Okładka książki Dolina mgieł i róż

„DOLINA MGIEŁ I RÓŻ”

Okładka książki Ogród księżycowy

OGRÓD KSIĘŻYCOWY”

Okładka książki Jezioro szczęścia

„JEZIORO SZCZĘŚCIA”

3 myśli nt. „„Magiczne miejsce” – Agnieszka Krawczyk”

  1. Ja zaczęłam lekturę cyklu we właściwej kolejności :)
    Uwielbiam twórczość autorki i tę serię :) Przede mną jeszcze Jezioro.

    1. Ja jeszcze mam dwa tomy, a w marcu wychodzi pierwsza część następnego cyklu autorki pt. „Siostry”.
      Ciekawe czy w podobnym klimacie. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>